Jeśli odpowiedziałaś twierdząco na którekolwiek z tych pytań, to wiedz, że nie jesteś sam/a, wielu moich klientów tak ma!
Podczas warsztatu poznasz narzędzia których potrzebujesz, aby spojrzeć na siebie w troskliwy sposób i przestać siebie ciągle krytykować.
Dzięki ćwiczeniom i medytacjom poznasz lepiej swojego krytyka i zaczniesz dbać o siebie, tak jakbyś dbał/a o swojego najlepszego przyjaciela – z wielką serdecznością, empatią i wsparciem.
Samowspółczucie to traktowanie siebie z podobną życzliwością, troską i wyrozumiałością, z jaką traktujemy przyjaciół, szczególnie w obliczu życiowych trudności, porażek czy popełnianych błędów.
Polega ono na życzliwej, akceptującej i mniej krytycznej postawie wobec samego siebie. Taka postawa pomaga uniknąć nadmiernej samokrytyki oraz frustracji związanej np. z nieosiągnięciem stawianych sobie wyidealizowanych oczekiwań względem siebie samego.
Samowspółczucie to umiejętność, którą możemy rozwijać poprzez odpowiednie ćwiczenia.
Możemy świadomie zauważać i zmieniać swoje podejście do siebie i świata, myślenie i zachowanie na bardziej życzliwe.
Pomogę Tobie przejść przez ten proces.
Nauka samowspółczucia podczas proponowanych przeze mnie zajęć zawiera wykłady, ćwiczenia, rozmowy (proces grupowy), samorefleksje (samopoznanie, wglądy).
Praktyka w dużej mierze oparta jest na medytacjach oraz ćwiczeniach pisemnych, czy wizualizacjach.
Co ważne, dostaniesz wskazówki co robić w domu i jak wdrażać tę wiedzę w codzienne życie, z lekkością i miłością (miłości nigdy nie za wiele 🙂 ).
Pomogą Ci w tym: skrypt z tematyką sesji, nagrania medytacji, które ode mnie otrzymasz.
Warsztat jest oparty na badaniach naukowych i pracach pionierów w tej dziedzinie: psychologów i naukowców Kristin Neff, Christophera Germera (autorów książki: “SAMOWSPÓŁCZUCIE Wykorzystaj techniki uważności, aby zaakceptować siebie i zbudować wewnętrzną siłę.”, i “Waleczne samowspółczucie – K.Neff) oraz Paula Gilberta – pscyhoterapeuty i badacza (współautora książki “Uważne współczucie” ).
(zarówno wobec siebie jak i innych) jest niezwykle ważnym składnikiem zdrowia psychicznego:
Tematyka zajęć:
Kiedy:
Gdzie:
Zapisy:
Jeżeli czujesz, że temat samowspółczucia i życzliwości porusza Twoje czułe struny i chciałabyś/ chciałbyś rozwijać tę umiejętność ale masz jeszcze pytania, czy czy potrzebujesz jakiś szczegółów, napisz do mnie: ukojenie@ukojenie.com
i samowspółczucia (CBLC- 2020 i MSC 2023)
Pomagam innym w odnalezieniu spokoju. Towarzyszę osobom przepracowanym, zmęczonym, wypalonym w ich drodze do większego odprężenia.
Uczę żyć uważniej.
Wspieram osoby borykające się z lękami, depresją, czy chorobami fizycznymi w drodze do większej życiowej równowagi i zdrowia. Poprzez uważność i samowspółczucie razem wędrujemy ścieżką do lepszego samopoznania, zaopiekowania się sobą i życia bardziej tu niż tam, bardziej slow niż fast.
Z własnego doświadczenia wiem, że dzięki akceptacji, życzliwości i uważności możemy żyć spokojniej i szczęśliwiej, doceniając każdą chwilę naszego życia. I tego z radością pragnę cię nauczyć.
Medytacja i uważność to ważna część mojego życia, z którą chcę się z Tobą podzielić, bo wiem, jaką ma moc.
Jestem psycholożką i trenerką z wieloletnim doświadczeniem w obszarze zdrowia i wellness.
Należę do Polskiego Towarzystwa Mindfulness. Link tu.
oraz, jako jedyna osoba z Polski, należę też do niemieckiego stowarzyszenia MBSR-MBCT Verband (zrzeszającego nauczycieli uważności i samowspółczucia) . Link tu.
Ośrodek Ukojenie tworzę od 2010 roku. Ciągle doskonalę swoje kompetencje. Uczestniczyłam w licznych szkoleniach z zakresu pracy ze stresem i rozwojem osobistym/ Kontynuuję dokształcanie z zakresu mindfulness m.in. na kursach organizowanym przez Mindfulness Association (UK) w tym kursie Mindfulness Compassion i Insight.
Piszę – współpracowałam z kilkoma magazynami i portalami związanymi ze zdrowym stylem życia. Jestem autorką książki z zakresu redukcji stresu i uważności: „Mała Księga Spokoju. Odstresownik”, wydanej przez wydawnictwo Publicat.
Ponadto współpracowałam przy tworzeniu 2 aplikacji medytacyjnych.